"/>

Neden Hacamat?

Hacamat Allah'ın izni ile hastalıklardan koruyan ve yakalanılmış hastalıktan kurtulmak için Rasulullah tarafından ümmetine tavsiye edilmiştir.

- Hasta olmayan kişilerin, hastalığa yakalanmamak için yaptıracağı Sünnet olan HACAMAT hicri ayın ikinci döneminde özellikle  15, 17, 19, 21, 23 gibi tekli günler tavsiye edilir.

Rasulullah (s.a.s) şöyle dedi: İsra ve Mirac’a çıktığım zaman geçtiğim her melek topluluğu bana şöyle dediler; “Ey Muhammed! Mutlaka (ümmetine) hacamatı tavsiye et"          (Ahmed,Tirmizi, İbn. Mace ve Hakim)

Başka bir hadis de ; Rasulullah (s.a.s) şöyle buyuruyor:

“Her bir melek topluluğunun yanında geçtiğimde, Melekler bana, Ey Muhammed! Ümmetine hacamatı emret.” ( Tirmizi sahih senetle)

- Mevcud hastalıktan kurtulmak ve sağlık bulmak için yapılan Hacamat

     

Mevcud bir hastalığı olan kişler için hacamatın vasünnet olan vakti beklenmez. Hastalığa göre haccamın uygun gördüğü ihtiyacı olan bölgelere uygulanır.

Hacamat Tıp’da bir mucizedir. Normal Tıp’da çare bulunamayan hastalıklar hacamat ile tedavi edilebilir. Hacamat fasit (gerçeğine uygun olmayan,hatalı) yapılırsa bile faydası olur. Fakat hacamatı yapmak cesaret işi değildir. Bilerek yapılmalıdır. Aksi takdirde haccam verdiği zarardan dolayı Allah katında sorumlu olur. Hacamatta 100 hastalığın tedavisi vardır. (Allah’ın izni ile) 

Hacamatta bazı hastalıklar  100%100  iyileşirken, bazı hastalıklar ise  100%80 bazıları da  100%40  iyileşme görülebilir. Bu kişinin durumuna göre farklılık gösterir. Bununla birlikte (ehil olan haccamlar yaparsa) hiç bir "yan etkisi" yoktur.


Sitemizden erişilebilen ve kaldırılamayan linklerden gidilen bağlantılardaki Allah'ın razı olmadığı şeyleri reddediyoruz.

İLETİŞİM
Telefon: 0538 510 28 28
e-Mail: hacamatistanbul@gmail.com / istanbulhacamat@yahoo.com

İletişim İçin TIKLAYIN!
Batikon
Dezenfektan

Bistüri Ucu

4 Parmak Pompa