"/>
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfa

        

 

Bedenimizdeki sistemlerin hepsi birbiri ile bağlantı halindedir. Bir tanesi bozulduğunda, zaman içinde diğer sistemleri de etkilemeye başlar. Bir bölgedeki hastalık, ilişkili başka bir bölgede hastalığa ya da olumsuzluğa neden olabilir.

    Sağlık akışımızı değiştiren, sekteye  uğratan, hastalığa sebep olan unsurları  incelediğimizde bunların; negatif  düşünceler, zihinsel karışıklık, doğru  nefes alma ma, düzensiz beslenme,  hareketsizlik olduğunu görüyoruz. Ve  böylece hastalığa kendimizin sebep  olduğu ortaya çıkıyor.

 Sinir sistemimiz, doğadaki enerji  dengesine uyum gösterecek şekilde  programlanmış olduğundan, dengenin bozulmaması için irademizin dışında reaksiyonlar gösterebilmektedir. Ne yazık ki yaşadığımız ortam (hava kirliliği, hormonlu gıdalar, zararlı elektromanyetik dalgalar, ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız (aşırı stres, dengesiz beslenme, spor yapamama) ve öfke, korku, üzüntü gibi duyguları içimizde bastırmamız, sağlık dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir. Bu aşamada bedenimizin dili olan ağrı, uykusuzluk, çarpıntı, terleme, daralma, sinirlilik, yorgunluk, isteksizlik, iktidarsızlık gibi şikayetler belirmeye başlar. Birçok vak’anın başlangıç döneminde en değerli uzman hekimler tarafından yapılan muayene ve ileri tetkiklere rağmen organik bir sebep teşhis edilemediğinden, tedavi için belirtilere göre (semptomatik) gereksiz ilaçlar önerilmektedir. 

Örneğin; Endişe duygusu dalak üzerinde etkisini gösterir. Bu problem üzerine aşırı düşünmek sıkıntı hissetmek dalak enerjisini bloke eder. Depresyon huzursuzluk iştah azalması, yorgun kol ve bacaklar, karın şişliği ve bayanlarda adet dönemi bozuklukları olarak ortaya çıkabilir.

  Üzüntü ve Yas akciğerlerin  enerjisini bozar ve solunum  sıkıntıları ortaya çıkabilir.  Örneğin bronşit, astım gibi  sorunlar sevilen birinin  kaybedilmesiyle  ilişkilendirilebilir. Ve bireyin  kendisini bastırılmış boğulmuş hissetmesi, bireysel bağımsızlığını hissedememesi durumlarında ortaya çıkabilir. Göğüsten gelen derin öksürükler mutsuzluğun göstergesi olabilir.

İnsanlar, iç ve diş etkenden dolayı denge bozulduğunda, organlar ve hücrelerin çalışma sisteminde değişiklikler meydana gelir, meridyenler bundan etkilenerek düzensiz çalışmaya başlar, enerji dağılımında dengesizlik ve düzensizlikler meydana gelir, bu kısır döngü, organlar ve hücrelerin sağlıklı çalışmasına engel teşkil eder ve insanları ‘hasta’ eder. ” hastalıklarımızın nedeni de bedeni oluşturan organlar arası ahengin bozulması ve enerji akışı bloke olarak engellenmesidir”.

Tedavideki amaç, bloke olan bu meridyeni yeniden açarak sistemin normal çalışmasını sağlamak ve insan sağlığına kısa zamanda kavuşturmaktır. Hacamat bu konuda en etkili yöntemdir.

Sitemiz üzerinden gidebildiğiniz başka siteler, sitenin yazılımından dolayıdır ve kaldırılamamaktadır. Sitemiz üzerinden gittiğiniz sitelerde olan İslam'a uygun olmayan içerikler bizi bağlamaz ve biz o içerikleri kabul etmiyoruz.BÜYÜK BOY HACAMAT KUPASI
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°